Güneş Paneli Değerlendirme Kriterleri

Güneş Panelleri Değerlendirme Kriterleri

Birbirlerine benzeselerde tüm güneş panelleri eşit yaratılmamıştır

Navitas Enerji sizlere sistem önermeden önce panelleri ve sistemleri inceleyerek, hizmette size sadece en iyileri ve en iyi koşulları önermektedir. Herhangi bir tedarikçi ile organik bir bağımızın olmaması size en iyiyi sunmakta bize eşsiz bir güç vermektedir. Panellerin dikkatli bir şekilde seçilmesi başlangıç açısından iyi olsada sisteminizden tam verim alabilmeniz için birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. Ancak sizlere bir başlangıç olabilmesi açısından güneş panellerinin karşılaştırmasında dikkate alması gereken 4 faktörü açıklamak istedik. Bunlar: Verimlilik, Fiyat, Estetik ve Garanti’dir.

Güneş Paneli Verimliliği

Bazı paneller diğerlerinden daha yüksek bir verime sahiptir yani daha küçük bir alanda daha fazla elektrik üretir. Ana ticaret kuralı güneş enerjisi panellerinde de aynıdır: Ne kadar fazla para öderseniz o kadar yüksek verimliliğe sahip bir panel satın alırsınız. Eğer küçük bir çatınız varsa ve elinizdeki alandan maksimumu almak istiyorsanız o zaman en yüksek verimliliğe sahip panelleri tercih etmelisiniz. Eğer ihtiyacınız kadar yada daha büyük bir alana sahipseniz o zaman daha düşük verimliliğe sahip modellere yönelebilirsiniz.

Fiyat

Bu faktöre en basit noktadan bakarsak; sistem ne kadar ucuza mal olursa, yatırımınız o kadar kısa sürede geri dönüş sağlar. Ancak bu değerlendirmede bazı koşullarda daha yüksek verimliliğe sahip paneller gerçekleştirdikleri üretimle geri ödeme süresini azaltmakta ve bu denklemi bozabilmektedir.

Estetik

Eğer panellerin çatınızda nasıl görüneceği konusunda endişeliyseniz, tümüyle siyah panelleri kullanmak en iyi çözümdür. Koyu kiremitler ile uyumlu olacak şekilde dizayn edilmiştir. Buna alternatif olarak güneş panellerinin kiremitlerle değiştirilmeside olabilir.

Garanti

Garantide 2 ayrı noktaya dikkat edilmesi gerekir: Ürün garantisi panellere ve sisteme ne kadar süre ile garanti verildiğini belirtir. Performans garantisi ise ömrü boyunca yada belli bir süre boyunca göstereceği üretim performansı ile ilgili verilen garantidir. Her ikiside ne kadar yüksekse o kadar iyidir.